آنلاین ترحیم برگزاری مجالس ترحیم به صورت آنلاین

چگونگی برگزاری مجالس ختم آنلاین در سامانه آنلاین ترحیم

براساس آداب و رسوم دیرینه­ ی ایرانی در زمان فوت عزیزان مراسم ختم یا ترحیم برگزار می­شود. این مراسم فاتحه خوانی برای متوفی و ابراز همدردی و تسلیت به بازماندگان صورت می­گیرد. اما به دلایلی همچون شیوع ویروس کرونا و احتمال مبتلا شدن به این بیماری، برگزاری این مراسم توصیه نمی‌شود. این ممنوعیت برگزاری مجالس ختم باعث شده است توجه بیشتری به فضای مجازی در جهت برگزاری مجالس ختم آنلاین صورت گیرد.

 

مجلس ترحیم آنلاین

ختم آنلاین و تسهیل برگزاری مراسم سوگواری

در زمان از دست دادن عزیزان حتی انجام کارهای کوچک نیز برای بازماندگان سخت و دشوار است. حال آنکه در این شرایط روحی باید به فکر مراسم یادبود باشند و به بهترین شکل ممکن آن را برگزار نمایند. از سوی دیگر احساس تنهایی برای صاحب عزا می­تواند با حضور عزیزان فرد متوفی از بین برود و نقش همدلانه ­ای برای آنان داشته باشد. امروزه با استفاده از سامانه­ های برگزاری ختم آنلاین می­توان بدون رفت و آمد و در هر زمان از شبانه ‌روز مراسم ترحیم را برگزار کرد. با این راه­کار هم برگزاری مراسم برای خانواده متوفی آسان خواهد شد و هم حس نیاز به هم دلی در آنها برطرف خواهد شد.

سامانه آنلاین ترحیم بستری است برای برگزاری مجالس ختم به صورت مجازی که برای راحتی هر چه بیشتر خانواده درگذشته ایجاد شده است، همچنین راهی بسیار آسان برای امر مهم برگزاری مراسم است که به راحتی میتوان از خدمات آن استفاده کرد. با این سامانه می‌توان برای لحظاتی در کنار دوستان، اقوام و عزیزان بود و باعث آرامش خاطر بازماندگان شد.

 

مجلس ختم آنلاین

مراحل ثبت درخواست مجلس در سامانه آنلاین ترحیم

اولین قدم برای برای برگزاری مجلس، ثبت سفارس در سامانه آنلاین ترحیم است. برای این امر می­توان به دو صورت ثبت درخواست نمود، یک راه ارتباطی با تیم برگزاری مراسم تماس مستقیم با شماره تلفن های موجود در سایت است و دیگری ثبت در خواست در خود سامانه می­باشد، به صورتی که اطلاعات در فرم درخواست را تکمیل نموده و با ثبت و ارسال آن، همکاران تیم برگزاری با انجام تماس هماهنگی­های مورد نیاز را انجام خواهند داد.

به هر مراسم، آدرس اینترنتی خاصی اختصاص می‌یابد که میهمانان از طریق آن وارد خواهند شد. در این سامانه هیچ محدودیتی برای انتخاب دستگاه برای حضور در مراسم ندارد و میهمانان می‌توانند با تلفن هوشمند خود یا با رایانه شخصی در مراسم شرکت کنند. ارتباط در این مجالس به صورت دو طرفه بوده و دسترسی‌ها از طرف مجری مراسم صادر خواهند شد. همچنین برای مرور خاطرات مرحوم به بهترین شکل ممکن در شروع برگزاری مجلس ختم مجازی، کلیپی از عکس­های متوفی درست خواهد شد. به این منظور تعدادی عکس از متوفی از خانواده گرفته خواهد شد. در طی این مراسم، بنرهای تسلیت نیز تهیه و به نمایش گذاشته خواهند شد تا یاد وی دوباره زنده گردد.

 

برگزاری مجلس ختم مجازی

روند اجرای مراسم ختم آنلاین

شروع مراسم در سامانه ­آنلاین ترحیم، با عرض تسلیت مجری برنامه آغاز خواهد شد و با پخش کلیپ قرآنی و تلاوت آیات قرآن توسط قاری ادامه می­یابد. مجری پس از تلاوت قرآن، اشعار، متون و پیام­های تسلیت را در مورد متوفی خواهند خواند، این سخنرانی برای تسلای بازماندگان تازه درگذشته و ادای احترام به آنان است. پس از این قسمت برنامه به صورت دلخواه کلیپی از حرم مطهر امام رضا (ع) پخش خواهد شد و سپس مداحی توسط برترین مداحان کشور صورت خواهد گرفت. مداح توسط خانواده متوفی انتخاب می گردد.

در این سامانه امکان درج پیام تسلیت و همدردی توسط میهمانان هنگام پخش زنده فراهم شده است که مجری برنامه آنها را نیز برای میهمانان حاضر در برنامه خواهد خواند و پس از آن کلیپ خاطرات درست شده از عکس­های متوفی پخش خواهد شد. در این بین نیز هر زمان که صاحبان عزا نیاز به دسترسی صوتی یا تصویری داشته باشند به آنها یا به میهمانان داده خواهد شد. در آخر نیز تمامی پیام­های تسلیت ارسال شده توسط میهمانان ذخیره شده و برای صاحب عزا ارسال می­شود. همچنین در این سامانه می­توان یک صفحه یادبود مجازی ایجاد نمود و لینک اختصاصی آن را به اشتراک گذاشت و با این کار یاد متوفی را زنده نگاه داشت.

در انتها باید بیان کرد که با اینکه مجالس ختم آنلاین جای مراسم حقیقی ترحیم را نخواهند گرفت و یا پیام‌های تسلیت جای در آغوش گرفتن عزیزان را نمی­گیرد، اما مجلس ختم مجازی امکان برگزاری در هر شرایط و از هر نقطه جغرافیایی را برای شما فراهم می نماید و می تواند راهی برای التیام قلب و روح  بازماندگان باشد. برای دیدن نمونه­های این مجالس که توسط آنلاین ترحیم برگزار شده­اند می­توانید آپارات این سامانه را بررسی کنید.

در انتها باید بیان کرد که با اینکه مجالس ختم آنلاین جای مراسم حقیقی ترحیم را نخواهند گرفت و یا پیام‌های تسلیت جای در آغوش گرفتن عزیزان را نمی­گیرد، اما مجلس ختم مجازی امکان برگزاری در هر شرایط و از هر نقطه جغرافیایی را برای شما فراهم می نماید و می تواند راهی برای التیام قلب و روح  بازماندگان باشد. برای دیدن نمونه­های این مجالس که توسط آنلاین ترحیم برگزار شده­اند می­توانید آپارات این سامانه را بررسی کنید.

شما می‌توانید برای ثبت درخواست مجلس ختم آنلاین به سایت ما مراجعه نمایید. تیم پشتیبانی ما در اولین فرصت با شما ارتباط گرفته و سایر مراحل را برای برگزاری مجلسی شایسته انجام می دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *